Joe Monster
Szukaj Pokaż menu
Witaj nieznajomy(a) zaloguj się lub dołącz do nas
…NIECODZIENNIK SATYRYCZNO-PROWOKUJĄCY

15 dowodów na to, że bliźniaki do pewnego stopnia działają jak pojedynczy organizm

70 466  
158   37  
Bliźniaki łączy szczególna więź, której nie są w stanie zrozumieć nie tylko jedynaki, ale nawet osoby z rodzeństwem w różnym wieku. Użytkownicy serwisu Reddit podzielili się swoimi historiami z życia, które tego dowodzą. W niektóre z nich po prostu trudno uwierzyć.


#1.

Nie ja, ale mój wujek miał bliźniaka. Babcia opowiadała, że kiedy jego brat zaginął, wujek bardzo się zdenerwował. Nagle obudził się w środku nocy i pobiegł do niej z płaczem "on nie żyje". Następnego ranka w rowie znaleziono jego ciało. Ktoś go potrącił i uciekł. Czas zgonu był bardzo zbliżony do godziny, kiedy wujek obudził swoją mamę.


#2.

Miałam przyjaciółkę, która miała bliźniaczkę. Kiedy jej siostra zaszła w ciążę, to moją przyjaciółkę dotknęły nagłe zachcianki kulinarne. Powiedziała, że wiedziała, że siostra jest w ciąży po raz drugi w chwili, kiedy nagle naszła ją ochota na czekoladę.


#3.

Kiedy byliśmy mali, bawiąc się w berka złamałem nogę. Rodzice pojechali ze mną do szpitala, bo musiałem przejść operację, a brat został z przyjaciółmi rodziców. Nagle mój brat zawył z bólu. Dostał silnego skurczu nogi. Zapisali godzinę i okazało się, że to było dokładnie w momencie, kiedy nacinali mi nogę, wiele kilometrów dalej.


#4.

Kiedy miałam 9 lat, siedziałyśmy z moją identyczną siostrą bliźniaczką na trawie przed domem, przy drodze, i rzucałyśmy żołędzie na trawnik sąsiadów. W oddali zobaczyłyśmy motocykl zbliżający się w naszym kierunku, spojrzałyśmy na siebie i powiedziałyśmy "rozbije się". Nie było żadnych podstaw, żeby tak sądzić, ale z jakiegoś powodu wiedziałyśmy, że jest to niepodważalny fakt. Pobiegłyśmy na ganek po telefon, żeby wezwać pomoc. Kiedy tylko wyszłyśmy z powrotem, motocykl rozbił się i wylądował dokładnie w miejscu, na którym przed chwilą siedziałyśmy. Gdybyśmy tam zostały, pewnie byśmy zginęły. Motocykliście nic się nie stało i odjechał. Do dziś nie potrafimy tego wyjaśnić.


#5.

Obie z siostrą często w czasie dnia myślimy o tych samych przedmiotach (np. zupełnie przypadkowa książka, którą czytałyśmy lata temu). Także kiedy jedna z nas myśli o jakiejś piosence, okazuje się, że ta druga dopiero co ją słuchała albo właśnie słucha. Często mamy podobne myśli, mówimy jednocześnie to samo albo myślimy to samo. Zdarza się, że mamy identyczne sny.
#6.

Miałam wypadek samochodowy i akurat zadzwoniła moja siostra mówiąc, że miała przeczucie, że powinna do mnie zadzwonić i zapytać, czy u mnie wszystko w porządku. Niedawno siostra do mnie przyszła i zapytałam ją, w którym jest tygodniu, odparła, że sama się dowiedziała o ciąży tego właśnie dnia. Ja po prostu wiedziałam.


#7.

Nie jestem bliźniaczką, ale mój mąż ma brata bliźniaka. Około 3,5 roku temu dowiedzieliśmy się z mężem, że będziemy mieli dziecko. Zaprosiliśmy rodzinę na grilla, na którym chcieliśmy wszystkim im o tym powiedzieć. Mąż z bratem weszli do domu po drinki i przy okazji brat zdradził mu, że jego żona jest w ciąży. Była w tym samym tygodniu co ja i odkryliśmy, że zaszłyśmy w ciążę w tym samym tygodniu. Nasze dzieci urodziły się w odstępie dwóch dni. To było niesamowite.


#8.

Kiedy miałyśmy z siostrą 2-3 lata, w czasie wspólnej kąpieli wskazałyśmy w róg łazienki. Mama zapytała co tam jest, a my odpowiedziałyśmy "pani, uśmiecha się". Mama była zbyt przerażona, żeby się odwrócić.


#9.

Kiedy byliśmy mali z bratem bliźniakiem, potrafiliśmy leżeć w łóżku i bez powodu jednocześnie się śmiać na głos. Niemal co wieczór.


#10.

Miałyśmy z siostrą ten sam sen, ale każda widziała go z własnej perspektywy. Jak sen dla wielu graczy. Wiedziałam o tym, bo kiedy opowiedziałam go mamie, on dokończyła go za mnie.


#11.

W domu, w którym kiedyś mieszkaliśmy, był pokój, który pamiętam tylko ja i mój brat.


#12.

Jesteśmy z siostrą identyczne. Mieszkamy 16 km od siebie. Pewnej nocy doświadczyłam paraliżu sennego, podczas "snu" siostra potrząsnęła mnie i obudziła, i przez pół godziny siedziałyśmy i rozmawiałyśmy, aż w końcu spokojnie zasnęłyśmy. Następnego ranka obudziłam się i kiedy wstawałam, zaczęłam do niej mówić, aż się zorientowałam, że jej nie ma i tej nocy jej u mnie nie było, spała u siebie. W tym momencie ona zadzwoniła do mnie i powiedziała, że miała strasznie dziwny sen, że mnie w nocy obudziła, a ja byłam przerażona.


#13.

Kumpel mojego brata bliźniaka sprowokował go do zaciągnięcia się papierosem przez nos. W momencie kiedy zobaczyłem, jak wypuszcza dym, z mojego nosa poleciała krew. Z tej samej dziurki.


#14.

Ja i moja identyczna siostra bliźniaczka przyszłyśmy na rodzinny obiad z okazji Dnia Dziękczynienia, nie widząc się wcześniej przez niemal rok. Miałyśmy na sobie takie samo obranie, które kupiłyśmy w różnych sklepach, w odstępie kilku miesięcy, w dwóch różnych krajach.#15.

Nie jestem bliźniaczką, ale trojaczkiem. Potrafimy wskazać kierunek, gdzie są pozostałe z nas, niezależnie gdzie jesteśmy. Zabawa w chowanego nie ma sensu, ale pomagało to, gdy któraś się zgubiła w sklepie. Wystarczyło, że mama powiedziała "pokażcie, gdzie ona jest". (Tak wyglądałyśmy 2 lata temu - powyżej)


A szczególnie bliską więzią połączone są bliźniaki syjamskie


Oglądany: 70466x | Komentarzy: 37 | Okejek: 158 osób

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą
Najpotworniejsze ostatnio
Najnowsze artykuły
Jak to drzewiej bywało