Szukaj Pokaż menu

Mrówki i korek od Pepsi

200 454  
1060   45  
Przed Wami eksperyment, dzięki któremu mrówki dowiedzą się, jak smakuje Pepsi. Jak sądzicie, ile czasu zajmie mrówkom wypicie nakrętki tego boskiego napoju?  Ktoś bardziej dociekliwy spyta, ile mrówek weźmie udział w eksperymencie. Odpowiadamy: dużo, nawet bardzo. O, właśnie tyle:

Kliknij i zobacz więcej!

15 zupełnie nienaukowych prawd i zasad, które opisują bycie matką

66 201  
178   31  
Bycie matką nie jest wcale łatwe. Ilustratorka Jessica Ziegler oraz pisarz Norine Dworkin-McDaniel doskonale rozumieją trudności, z jakimi codziennie zmagają się rodzicielki i przedstawiają je przy pomocy komiksów.

#1. Mamo-Olimpiada: Skok w dal przez LEGO, podnoszenie berbecia, zapasy o krem do opalania, nurkowanie na stole w stylu dowolnym.

Kliknij i zobacz więcej!

Kaspar, czarny kot z Savoya, który przegania pecha

39 961  
159   25  
W 1898 roku diamentowy magnat z RPA, Woolf Joel, zarezerwował w restauracji hotelu "Savoy" stół na czternaście osób. W ostatniej chwili okazało się, że jeden z gości nie będzie mógł przyjść i za stołem zasiądzie 13 osób. Oczywiście zwiastowało to katastrofę...

Kliknij i zobacz więcej!
Joel doskonale znał stary przesąd. Zgodnie z nim pierwsza osoba, która wstanie od stołu, za którym zasiada 13 osób, może wkrótce spodziewać się nieszczęścia. Jako organizator spotkania Joel zachował się szlachetnie i pierwszy wstał od stołu po zakończonej kolacji. Kilka tygodni później został zastrzelony w Johannesburgu.

Personel hotelu postanowił nie kusić losu. Od tego czasu przez kilka lat zawsze do trzynastu osób zebranych przy stole dołączał ktoś z obsługi hotelu, a za jego posiłek płacił hotel. Obecność obcego przy stole wpływała, niestety, niekorzystnie na swobodę zachowania i tematykę rozmów gości. Należało więc znaleźć korzystniejsze rozwiązanie. W 1927 roku zlecono Basilowi Ioannidesowi wykonanie ok. 60-centymetrowego posągu czarnego kota. Tę rzeźbę w stylu art deco nazwano Kasparem i "dosadzano" ją do stołu podczas lunchu czy kolacji jako czternastą "osobę".

Kliknij i zobacz więcej!

Popularność Kaspara systematycznie wzrastała i czasem, na prośbę stołujących się w restauracji, bywał dosadzany do stolików mniej lub bardziej licznych grup. Podobnie jak w przypadku pozostałych gości, milczącemu Kasparowi z serwetką na szyi zmieniano sztućce przy każdej zmianie potraw.

Kliknij i zobacz więcej!

Ogromnym wielbicielem Kaspara był Winston Churchill, który upierał się, by kot ten był obecny na wszystkich posiedzeniach jego klubu politycznego. Gdy podczas drugiej wojny światowej kilku pilotów RAF-u w ramach żartu porwało Kaspara i przemyciło do Singapuru, Churchill osobiście zwrócił się do nich z prośbą o zwrot swojego ulubieńca.

W 2012 roku południowoafrykański artysta Jonty Hurwitz wykonał anamorficzną rzeźbę Kaspara, którą umieszczono przy wejściu do hotelowej restauracji Kaspar's Seafood Bar & Grill. Oddał w ten sposób hołd Kasparowi, fikcyjnemu czarnemu kotu, który trwale zapisał się w historii hotelu Savoy.

Kliknij i zobacz więcej!
Anamorficzna rzeźba Kaspara autorstwa Jonty'ego Hurwitza, której "przygląda się" umieszczona na krzesełku rzeźba Kaspara autorstwa Basila Ioannidesa.
159
Udostępnij na Facebooku
Następny
Przejdź do artykułu 15 zupełnie nienaukowych prawd i zasad, które opisują bycie matką
Podobne artykuły
Przejdź do artykułu 7 najdziwniejszych rzeczy, jakie rzekomo znajdują się w archiwach Watykanu
Przejdź do artykułu Nieprawdopodobne historie spadkowe
Przejdź do artykułu 12 faktów o pasie cnoty. Rzeczywistość była dość brutalna
Przejdź do artykułu Duchy na XIX-wiecznych fotografiach
Przejdź do artykułu Memy, które przyniosą ci odrobinę uśmiechu LV
Przejdź do artykułu Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna
Przejdź do artykułu Jak wygląda korzystanie z telefonu z Androidem - studium przypadku
Przejdź do artykułu Co się stanie, kiedy poprosisz kilku gejów o narysowanie waginy
Przejdź do artykułu 20 nietypowych rzeczy, które można spotkać tylko w tych wybranych krajach

Dobra, dobra. Chwila. Chcesz sobie skomentować lub ocenić komentujących?

Zaloguj się lub zarejestruj jako nieustraszony bojownik walczący z powagą